Zawory dozujące

Zawory dozujące DOPAG stosowane są we wszystkich dziedzinach przemysłu do nanoszenia mediów o niskiej do bardzo wysokiej lepkości. Wymagana jest tu wysoka precyzja i bardzo dobra powtarzalność nanoszonej ilości. Zawory dostępne są w różnych typoszeregach i w rożnych rozmiarach. Różnorodność wersji zaworów stwarza możliwość zastosowania zawsze optymalnego zaworu do danego indywidualnego zastosowania.

Zawory dozujące przerabiają dokładne ilości dozowane w najróżniejszych procesach. Z obszernej palety produktów można wybrać zawór dozujący dla wielu dziedzin gospodarki. Dostępny jest on w trzech różnych wersjach, wszystkie działają na zasadzie dozowania objętościowego. Zawory dozujące przerabiają media o niskiej do wysokiej lepkości, jak np. kleje, materiały uszczelniające, smary, oleje, pasty i silikony. Zawór dozujący DOPAG sterowany jest pneumatycznie i obejmuje wielkości strzałowe pomiędzy 0.001ml a 100ml.

Aby zagwarantować, że dozowana ilość medium nanoszona będzie w dokładnej pozycji na detalu, opracowane zostały specjalnie do tego celu armatury i adaptery, które dostępne są jako opcja.