Komponenty dozujące + Pompy

Komponenty dozujące i pompy DOPAG znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, gdzie stosowane są do aplikacji mediów od niskiej do wysokiej lepkości. Gwarantują dużą precyzję i dokładną powtarzalność nanoszonych ilości.

System dozowania wymaga zastosowania pompy beczkowej lub pompy zbiornikowej, aby móc tłoczyć pod ciśnieniem materiał z oryginalnych beczek do stacji dozowania. Tam materiał dozowany jest albo przez zawór dozujący, albo przez elektryczny objętościomierz. Zawory dozujące DOPAG dostępne są w różnych wersjach, wszystkie działają na zasadzie dozowania objętościowego. Zawory dozujące przerabiają media o niskiej do wysokiej lepkości, jak np. kleje, materiały uszczelniające, smary, oleje, pasty i silikony.

Do systemu dozowania, który wymaga nanoszonej ilości ponad 100 mililitrów, optymalnie nadaje się elektroniczny system objętościomierza, który wykazuje nieograniczoną wolumetryczną wydajność dozowania. Nadaje się również do zastosowania w napełnianiu maszyn lub przekładni. Zintegrowane zapytanie zwrotne o dozowaną ilość jest optymalnym rozwiązaniem do zastosowań zautomatyzowanych.